Wolontariat w ochronie zabytków w Niemczech PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 18 Styczeń 2010 12:40
Jügendbauhütte Stralsund/Szczecin zaprasza polskich absolwentów szkół średnich, a także studentów, do udziału w programie Freiwilliges Jahr in der Denkmalpflege (Wolontariat w Ochronie Zabytków). Jest roczna praktyka zawodowa w Niemczech. Młodzi ludzie w wieku 18-26 lat angażują się w dziedzinie ochrony zabytków; oprowadzają wycieczki po muzeum, organizują wystawy, przygotowują materiały informacyjne w zamku, pomagają przy budowie słowiańskiej osady, jak również pracują przy konserwacji zabytków (malarstwo, kamień, metal, drewno). Kandydaci nie muszą perfekcyjnie znać języka niemieckiego, ale powinni umieć porozumieć się nim w praktyce dnia codziennego.
Program FJD trwa 12 miesięcy; rozpoczyna się 1. września i kończy 31. sierpnia. Uczestnicy Projektu otrzymują comiesięczne wynagrodzenie w wysokości 530 € (w tym: kieszonkowe, wyżywienie i zakwaterowanie). Dodatkowo dofinansowywany jest kurs języka niemieckiego. Program rozpoczyna się 1 września 2010 i trwa 12 miesięcy. Więcej informacji na stronie realizatora projektu.
 
Rekrutacja trwa od 04.01.2010 r. do 31.05.2010 r. 

Dalszych informacje o Programie udzielają:

Dagmara Rozalska
Koordynatorka Projektu w Szczecinie (j.polski, j.niemiecki)
Stowarzyszenie Czas, Przestrzen, Tozsamosc
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel: 0048 609279618 
 
Jana Rozwandowicz
Koordynatorka Projektu w Niemczech (j.niemiecki, j.angielski)
Jugendbauhuette Stralsund/Szczecin
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Tel: 0049 3831 280206 

 
Profesjonalne statystyki www

Partnerzy projektu

Koordynator projektu