Aktywna Wiosna 2010 PDF Drukuj Email
Środa, 03 Luty 2010 16:19
Adresatem programu są organizacje i grupy działające dla dobra społeczności lokalnych – wsi, małych miasteczek, dzielnic, osiedli. Planowane projekty mają za zadanie aktywizować i integrować środowisko. Istotne jest, aby nie tylko włączały mieszkańców danego obszaru do przedsięwzięć, ale również promowały aktywność lokalną jako styl życia. Proponowane w ramach konkursu „Aktywna Wiosna” działania angażujące lokalne grupy – od dzieci i młodzieży, przez dorosłych, po osoby starsze – mają stać się alternatywą dla nudy, frustracji, czyhających pod przykrywką łatwych rozrywek zagrożeń, a także samotności i izolacji społecznej.

Konkurs kierowany jest dla osób w wieku 22-35 lat. Grupa musi liczyć min. 3 osoby. Mogą w niej brać udział organizacje z terenu całej Polski. Wniosek może złożyć: 
- organizacja pozarządowa (grupa tworząca podmiot prawny np. stowarzyszenie, fundacja) 
- grupa nieformalna, czyli nie stanowiąca podmiotu prawnego. W tym przypadku wymagana jest współpraca z zarejestrowaną organizacją pozarządową, tzw. organizacją wspierającą, która przejmie opiekę nad wnioskodawcami i będzie odpowiedzialna za kwestie finansowe związane z projektem.
 
Maksymalna wysokość pojedynczej dotacji wynosi 9 000 zł. 
Uwaga: W tegorocznej edycji nie będą brane pod uwagę wnioski dotyczące finansowania szkoleń, remontu lub organizacji świetlic środowiskowych, budowy i wyposażania boisk sportowych.

Celem zgłoszenia projektu do I etapu konkursu należy wypełnić formularz nr 1 i przesłać go do Fundacji J&S Pro Bono Poloniae. Można przesyłać go drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pocztą/osobiście do siedziby Fundacji J&S Pro Bono Poloniae:
 

FUNDACJA
J&S PRO BONO POLONIAE
ul. Podchorążych 83/ 4
00-722 Warszawa
tel: +48 (22) 840-83-40
fax: +48 (22) 851-60-93

 
Ostateczny termin zgłaszania projektów upływa z dniem 12 lutego br.
(w przypadku drogi pocztowej decyduje data stempla pocztowego).

 
Profesjonalne statystyki www

Partnerzy projektu

Koordynator projektu